1.kolo

Žlutá křídla - ABCOM 2:2 (0:1)

Branky: Šmíd 2
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Vágner, Petránek - Pečánka, Šmíd, Rousek, Kafka

Po návratu do 5. ligy zažila Křídla mírný šok. ABCOM od první minuty do utkání vletěl a přehrával Křídla pohybem. Křídla chvílemi vypadala, jako by byla ještě v zimním spánku. Ale ABCOM zradila koncovka, resp. výborně defenzivně pracující tým Křídel. Přesto šel ABCOM do vedení, po přihrávce před branku Křídel si Kafka skluzem dal vlastní branku. ABCOM měl více ze hry, o čemž svědčila třikrát nastřelená branková konstrukce.

Po změně stran Křídla změnila taktiku, začala ABCOM více napadat a ten se již tolik nedostával do hry, a brejky Křídlům vycházeli, nicméně z nejnebezpečnějších šancí byla jen trefena branková konstrukce, popř. Rousek, jak stínil při trestném kopu brankáři ABCOMu. Jedinou výraznou chybu Křídel v obraně potrestal ABCOM rychlou kombinací a střelou do odkryté branky. Křídla se však nebála pokračovat ve hře a jak přibývalo nebezpečných situací, ABCOM se více začal bát o výsledek a šel herně dolů. Nejprve Šmíd snížil, pak chybělo Křídlům štěstí, kdy hlavičku vyrážel z branky ABCOM obránce, ale o pár minut později Pečánka střílel a Šmíd tečoval, že z toho bylo vyrovnání. V posledních deseti minutách oba týmy mohli rozhodnout, ale díky zázračnému, až "božímu" zásahu Vágnera na brankové čáře, udržela Křídla výsledek a i branokvá konstrukce uchránila ABCOM od velkého selhání a jejich hráči mohli po zápase žehrat, co všechno v prvním poločase promarnili.

2.kolo

Žlutá křídla – Kbelské vosy 6:9 (5:2)

Branky: Vácha 2, Fajfr, Šmíd, Vágner, Pečánka
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Vágner, Petránek – Soukup, Vácha, Pečánka, Šmíd

Zápas rozdílných poločasů. Předtím než Křídla dostala jeden z největších poločasových přídělů / propadáků své historie vstoupila do zápasu úspěšně a střelou Váchy šla do vedení 1:0. Nicméně Kbelské vosy v krátkém rozmezí ukázala svá žihadla a dvěmi brankami otočila skóre na 1:2. Po chvíli byl faulován Vácha brankářem Vos v pokutovém území a k penaltě byl povolán z branky Fajfr. Zhostil se toho bez nervů a prudkou střelou k tyči nedal brankáři Vos šanci 2:2. Hned z protiútoku šla Křídla do vedeni - Šmíd potvrdil svoji letošní střeleckou formu třetí brankou - 3:2. Po chvíli Vágner hodil aut na branku a brankář Vos propadl s míčem za brankouvou čáru – 4:2. Do poločasu zvýšil Pečánka na 5:2.

Co se dělo ve druhém poločase stále hlava nebere, nejprve Vácha zvýšil na 6:2 (ve 40. minutě), ale následně se obrana a celkově hra Křídel totálně rozpadla. Hejno vos v přečíslení nalítávalo na branku Křídel a skóre se snižovalo (41., 45. a 50. min.), až se vyrovnalo (52. min.) a zmar Křídel pokračoval, neboť Vosy šly do vedení a vabank hra Křídel se snahou korigovat výsledek přinesla další branky Vos (54., 56. a 58. minuta) tak, že Křídla prohrála druhý poločas hrozivým skóre 1:7 během necelých dvaceti minut. Nutno podotknout, že většina branek Vos padla po nechytatelných střelách k tyči, do horního rohu branky, neubránění rohového kopu a náběhu protihráče apod.  Křídla dostala lekci z organizace hry, kdy za stavu 6:4 nebyla s to přijít se změnou svého učinkování a precizně defenzivní taktikou udržet výsledek.

3.kolo

Žlutá křídla – Bakera 1:11 (0:4)

Branka: Šmíd
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Vágner, Petránek – Mitáš, Vácha, Pečánka, Šmíd, Chalupka

Po dlouhé době nastoupila Křídla proti soupeři, který byl o dvě třídy výše, však taky Bakera mezi lety 2012-2016 strávila 9 sezón ve třetí lize. Její hráči byli ve fotbalovosti, fyzické kondici a především taktické vyspělosti. Lehkou kombinací se dostávali k brance Křídel, ale v zakončení nebyli úspěšní. To až změnily chyby Křídel, nejprve Petránek změnil směr střely Bakery do vlastní sítě (0:1), pak se od břevna odrazil míč o Hlaváčkovu hlavu do vlastní branky (0:2) a chvíli na to si dal třetího vlastence Pečánka 0:3. Do poločasu ještě Bakera navýšila na 0:4.

Po změně stran zvýšilia Křídla pohyb a vyrovnala hru, to však trvalo do 46. minuty od kdy Bakera zařadila na vyšší rychlostní stupeň a Křídla od té chvíle byla na ručník. Jednoduchými kombinacemi se dostávala do zakončení a zpravidla rychlými přihrávkami na zadní tyč na volné útočníky Bakery, zakončovala do prázdné / odkryté branky. V průměru za posledních necelých 14 minut dostala Křídla „tradiční“ sedmibrankový nášup ve druhém poločase. Přestože měla Křídla sem tam nějakou příležitost, Pečánka v jasné šanci minul a tak se až čestným gólem prosadil v závěru utkání Šmíd, který potvrdil svoji střeleckou bilanci brankami v každém svém zápase v letošní sezóně.

4.kolo

Žlutá křídla – Regio Team 1:2 (1:1)

Branka: Pečánka
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Kozák, Vágner, Petránek – Soukup, Vácha, Pečánka, Šmíd

Tradiční, agresivní, nepříjemný soupeř, jehož cílem je zvítězit za každou brutální cenu – to je asi stručná vizitka Regio Teamu. Vyrovnaná bitva, kdy poslal Křídla do vedení Pečánka 1:0, ale záhy přišlo snížení Regio Teamu.

Po změně stran, železničáři začali tvrdit hru, doslova, a i rozhodčí podlehl této hře, jejímž následkem byla četná po zápasová zranění hráčů Křídel. Výborě Regio Teamu zachytal brankář, který držel jejich prapor po celý druhý poločas a Křídla buď mířila do něj nebo vedle. V závěru Vácha udělal v obraně chybu, nechal se opít rohlíkem, útočník kolem něj udělal kličku a prostřelil brankáře Křídel 1.2, běžela již 60.minuta a čas na vyrovnání již nebyl… Nekvalita rozhodčích a brutální hra Regio Team vyřadila starou gardu Křídel z dalších zápasů.

5.kolo

Žlutá křídla – Beach attack 90210 0:3 (0:1)

Branka: -
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Kozák, Vágner – Soukup, Kafka, Chalupka

Vyrovnané utkání, ale Křídla hrála v improvizované sestavě, takže nesehranost byla znát. Současně chybělli Křídlům tradiční střelci. Rozhodčí se nedostavil a tak pískal utkání nezávislý rozhodčí/hráč, který zde měl dřívější zápas. Ve 20. minutě šel Beach Attack do vedení a těsně před koncem poločasu přišel zlomový okamžik. Rozhodčí odpískal více než přísnou penaltu proti Beach Attack, ale Fajfr druhou penaltu v sezóně neproměnil a trestuhodně mířil vedle pravé tyče. Nevyrovnání srazilo Křídla psychicky do kolen.

Ve druhém poločase zvýšil ve 38. minutě Beach attack na 0:2, v 50. na 0:3 a bylo po zápase. Přesto ten výsledek nesl velký pocit hořkosti, neboť kdyby Křídla měla své tradiční útočníky Šmída, Váchu, Pečánku, zajisté by s tímto soupeřem neztratila body, ale na kdyby se nehraje…

6.kolo

Žlutá křídla - Rito Pls 4:10 (1:7)

Branky: Pečánka, Kafka, Rousek, Šmíd
Sestava: Fajfr – Kozák, Chalupka, Wary - Kafka, Pečánka, Rousek, Šmíd

Pokud by Křídla zapomněla a vymazala první poločas, pak to bylo velmi vyrovnané utkání. Nicméně mezi 15. a 30. minutou dostala sedm branek, tři branky v rozmezí 20. a 21. minuty, za stavu 5:0 snižoval Pečánka a v poslední minutě poločasu dostala další dvě branky… Hrozivých sedm branek za poločas.

Ve druhém poločase byl již soupeř vyklidnění, Křídla držela krok a vyjma 41. až 45. minuty, kdy dostala 3 branky, snažila se s výsledkem něco udělat. Nejprve Kafka snížil na 2:7, pak Rito uteklo na rozdíl osmi branek, aby v závěru Rousek a Šmíd korigovali skóre na 4:10.

7.kolo

Žlutá křídla - Devils of Zderaz 5:2 (4:1)

Branky: Hlaváček 2, Chalupka, Šmíd, Rousek
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Wary, Planet – Chalupka, Soukup, Šmíd, Rousek, Kafka

Za Křídla nastoupili dva hráči francouzské národnosti – nově Planet, který doplnil Waryho a  již  bylo na čase něco podniknout s hrozivou bilancí 0-1-6. Nově zformovaná obrana měla nejprve problémy se sehraností, ale úvod Křídlům vyšel, když šla po Hlaváčkově střele do vedení 1:0. Přestože ďáblové snížili na 1:1, ve zbytku vládla Křídla. Po Waryho centru se ve vápně prosadil Chalupka 2:1 a těsně před koncem poločasu Šmíd a Rousek zvýšili na 4:1.

Po změně stran Devils nepatrně snížili 2:4, ale Křídla ve vedru kontrolovala hru a střelou Hlaváčka na 5:2 potvrdila první výhru v sezóně.

8. kolo

Žlutá křídla – Tutto Bene 1:4 (0:0)

Branka: Hlaváček
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Wary, Planet – Vácha, Vágner, Soukup, Rousek, Pečánka

Vyrovnaná první poločas byl bez branek. Křídla zaspala úvod ve druhém poločase, kdy mezi 34 a 40. minutou byla na ručník a dostala čtyři branky. Následně výsledek korigoval Hlaváček, ale Tutto bene v klidu náskok ubránilo do konce zápasu.

9.kolo

Žlutá křídla – Well done 1:4 (1:2)

Branka: Chalupka
Sestava: Fajfr – Kozák, Planet – Pečánka, Soukup, Kafka, Chalupka

Opět v parném počasí nastoupila Křídla proti „sovětské sborné“, která šla v úvodu do vedení, ale do desáté minuty Chalupka vyrovnal 1:1. Vedení však nevydrželo dlouho a Křídla prohrávala 1:2.

Po zmeně stran probíhal vyrovnaný zápas, čekalo se na branku, ale Křídla měla slabší střídačku a tak šance na obrat se s dalšími minutami posouvala až v poslední desetiminutovce skončila, když Well done navýšili na konečných 1:4

10. kolo

Žlutá křídla – SAS fans 5:4 (4:2)

Branky: Vácha, Vágner 3, Planet
Sestava: Fajfr – Hlaváček, Petránek, Planet – Vágner, Vácha, Šmíd

Vyhecovaný zápas s psychicky labilním soupeřem začal pro Křídla dobře. V úvodu šla po brankách Váchy a Vágnera do vedení 2:0, pak začala branková přestřelka snížení na 2:1, Vágnerovo zvýšení na 3:1, snížení na 3:2, obratem Vágner dokončil hattrick na poločasových 4:2. Občas byl na hřišti viděn ostrý zákrok, na obou stranách se žlutilo, poprvé od zranění v zápasu s Regio teamem nastoupil Petránek.

Začátkem poločasu Planet premiérovou brankou poslal Křídla do komfortního vedení 5:2, ale SAS fans začali více přitvrzovat hru, provokace střídala nesportovní chování, a rozhodčí si včas nezjednal respekt, proto SAS narostlo sebevědomí. Uprostřed druhého poločasu snížili na 3:5. a v poslední deseti minutovce předvedli brutalitu, kterou Křídla za více než 20 letou historii v hanspaulské lize nezažila, nejprve Petránek si obhodil obránce SAS, který zezadu bez snahy hrát cokoli jiného než staré Petránkovy nohy do něj brutálně zajel, načež Vágner se slovy to ses p.sral vyletěl na faulujícího hráče, který se teatrálně po kontaktu břichem od Vágnera zřítil, což byla rozbuška pro zakomplexované hráče SAS napadnout zbývající hráče Křídel, zejména Hlaváčka. Rozhodčí místo ukončení utkání ukázal po červené kartě na každou stranou a ve zbývající pěti minutovce testosteronem nadopovaní hráči SAS snížili na konečných 5:4. Smutně musíme konstatovat, že tento tým i rozhodčí Čapla, který podlehl jejich agresivní hře jsou ostudou hanspaulské ligy.

11.kolo

Žlutá křídla – GoGo 1.NC 4:5 (2:1)

Branky: Vácha 2, Šmíd 2
Sestava: Fajfr – Kozák, Hlaváček, Rousek – Chalupka, Vácha, Šmíd

Poslední zápas v 5. lize, proklatě nízká účast hráčů, relativně velké hřiště v Zákostelní a agilní soupeř, přesto se hrál vyrovnaný a napínavý zápas. GoGo měli jednoho nadstandardního mladého hráče, který si občas Křídla povodil a nakonec se ukázal jako hráč rozdílový. Otevřel skóre utkání, ale Křídla měla i v poločase štěstí, kdy střely GoGo pochytal brankář nebo branková konstrukce. Občas se do útoku zapojila celá obrana včetně brankáře Křídel, ale až před koncem poločasu dvěmi přesnými zásahy Vácha zápas otočil a poslal Křídla do vedení 2:1.

Po změně stran mladý útočník GoGo po poločasové rozehrávce vyrovnal. Šmíd ještě stačil zvýšit na 3:2, aby následně střelou z trestného kopu dovršil útočník GoGo hattrick a nachytal na švestkách brankáře Křídel. Svůj rozdílový přínos potvrdil o pět minut později obratem na 3:4. Pořád to bylo o jednu branku, bylo o co hrát, hrálo se nahoru dolu, GoGo ještě jednou zvýšili na 3:5, aby 8 minut před koncem Šmídsnížil na 4:5 a hra vabank Křídel pokračovala, ale vyrovnání již nepřinesla a tak Křídla zakončila svoje působení v 5.lize nelichotivou bilancí 2-1-8 na předposlední příčce se značně negativním skóre 30:56.