2017 podzim

Tabulka (2017podzim, 6.I liga)

#

Název týmu

zápasy

V

R

P

skóre

body

1.

Regio Team

11

7

3

1

54:30

17

2.

Rito Pls

11

8

1

2

36:15

17

3.

Žlutá křídla

11

7

1

3

42:23

15

4.

Social Members

11

6

2

3

30:18

14

5.

Los Bimbananos

11

6

1

4

58:39

13

6.

Continental

11

6

0

5

27:26

12

7.

Atlanta Žižkov

11

4

3

4

28:21

11

8.

Zlíchov Catholic

11

3

3

5

36:59

9

9.

Real Praga C.F.

11

3

1

7

38:63

7

10.

Lipodur FC A

11

2

3

6

26:36

7

11.

Heliport SK

11

2

3

6

16:31

7

12.

Ol´school Fellas

11

1

1

9

20:50

3

 

Bilance hráčů

Jméno Pozice Zápasy V R P Branky
Fajfr J. B 11 7 1 3 0/15
Pečánka J. Ú 11 7 1 3 10
Hlaváček L. O 10 6 1 3 3
Vácha J. Ú 10 7 1 2 8
Vágner M. O 9 6 1 2 2
Chalupka R. Ú 8 4 1 3 1
Rousek D. O 7 4 1 2 2
Šmíd, M. Ú 5 2 1 2 2
Petránek, O. O 5 3 0 2 4
Kozák F. O 3 2 0 1 0
Neubert T. Ú 2 0 1 1 1
Mitáš M. Ú 2 2 0 0 1
Soukup T. Ú 2 1 0 1 0
Kafka J. Ú 1 1 0 0 1
Fiala, K. Ú 1 1 0 0 1
Wary J. Ú 1 1 0 0 0
 

Komentáře

1. kolo

Žlutá křídla - Continental FC 2:1 (2:0)

Branky: Fiala, Rousek
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Rousek - Vácha, Pečánka, Chalupka, Fiala

V prvním zápase jubilejní 40. sezóny v hanspaulské lize podala Křídla kompaktní výkon. Zejména v prvním poločase výborná defenziva, a kvalita v útoku dělalo Continentalu problémy. První branku v sezóně za Křídla zaznamenal Fiala, o několik chvil později Rousek zvýšil na 2:0. V bráně zářil Fajfr a tak v poločase Křídla vedla 2:0.
Nicméně to byl pro Křídla zrádný výsledek, jak již znala z předchozích sezón. V útoku měla Křídla smůlu, celkem třikrát za zápas trefila brankovou konstrukci a branka z toho nebyla. Na druhé straně odpíslal rozhodčí ve vápně nastřelenou ruku Hlaváčka, která byla u těla a k překvapení všech hráčů Křídel si Continental doslova vymodlil penaltu. Fajfr zvolil skok k levé tyči a míč šel do středu, nicméně stihnul vykopnout nohama a na chvíli byl za hrdinu. I následný roh Křídla ubránila a byla v pozitivní euforii. Ve 45. minutě Křídla špatně zvládla protiútok a Continental snížil na 2:1. Závěr zápasu si Křídla pohlídala a došla si pro vítězné dva body.

2. kolo

Žlutá křídla - Lipodur 2:1 (1:0)

Branky: Hlaváček, Vágner
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Vágner - Vácha, Pečánka, Mitáš, Chalupka

Opět se Křídla prezentovala kompaktním výkonem v obraně, nicméně zápas byl velmi vyrovnaný a taktéž v závěru vyhrocený. Křídla se prezentovala důrazem, z prvního zápasu si přinesla nadstavbu v trefování brankové konstrukce. Po kombinačních akci se dostávala Křídla k zakončení. Jedno takové Hlaváček svoji typickou pumelicí proměnil a poslal Křídla do vedení 1:0. Nebezpečný v zakončení byl slovenský štírek v dresu Lipoduru, ale Křídla uhájila v prvním poločase nulu.

Po změně stran fotbalová bitva pokračovala. Křídlům se nepovedl protiútok, špatnou přihrávku zachytil soupeř, šel do přečíslení, které křížnou střelou zakončil a přes bránící hráče gólman viděl míč až v bráně. Vyrovnaný průběh utkání pokračoval. Poté co Fajfr zachytil střelu hodil mič Vágnerovi, které sólo za své půlky futsalově zakončil a poslal Křídla do vedení 2:1. Závěr zápasu byl velmi vyhecovaný až nesportovní, hra se kouskovala fauly a Lipodur si po konečném výsledku připadal ukřivděně, nicméně Křídla dala dvě branky a Lipodur jen jednu a tak prohrál, i když možná spravedlivější vzhledem k průběhu utkání by byla remíza.

3. kolo

Žlutá křídla - Heliport SK 6:0 (3:0)

Branky: Petránek 3, Fajfr 3
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Vágner - Petránek, Vácha, Pečánka

Žlutá křídla měla ze zápasu lehkou obavu, neboť tušila jak bude těžké se sejít po státním svátku. Nicméně soupeře jednoznačně přejela 6.0, když verbálním hattrickem zazářil Petránek a ve druhém poločase i Fajfr. Nadto první nula v sezóně, že ji ani nepokazila radost, že se soupeř nesešel a byla kontumační...

4. kolo

Žlutá křídla - Los bimbananos 2:4 (1:2)

Branky: Pečánka, Vácha
Sestava: Fajfr - Kozák, Hlaváček, Vágner - Vácha, Pečánka, Petránek, Chalupka

Malá hádanka na úvod v zápase padlo šest branek, Křídla dala čtyři branky a přesto prohrála...

Poprvé se sešla Křídla se silnou lavičkou do každé řady měla jednoho hráče na střídání. Nicméně zápas nezačal dobře, obrana Los bimbananosu byla příkladná a jejich standardní situace nebezpečné. Dobře zahraný roh si střelil do vlastní branky Kozák a Křídla prohrávala 0.1. Po chvilce kopali Bimbanáni další roh, tentokrát z druhé strany, a opět nedůsledné bránění Křídel zapřičinilo branku - střelou z 1m do odkryté branky. Za Křídla se poprvé po návratu trefil Pečánka a dal Křídlům poločasovou naději. Nicméně oblaka se zatáhla a Křídlům začala pršet smůla.

Po změně stran se Křídla chystala usadit na útočné polovině, ale presující soupeř prinutil Hlaváčka přihrát malou dobu a jako z rubrikz "Borec na konec - Palec dolů" projel brankáři Křídel mokrý míč pod nohou a skončil ve vlastní brance 1:3. Křídla se snažila, ale Los Bimbananos dobře přistupovali v obraně, následně Křídlům dal naději první brankou v sezóně hledající se ostrostřelec Vácha ale Los bimbananos zakončili zápas další brankou po rohu, a tak výsledek je pro Křídla krutý 2:4, když si dali dvě vlastní branky...

5. kolo

Žlutá křídla - Ol´school Fellas BK 5:1 (1:1)

Branky: Vácha, Hlaváček 2, Petránek 2
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Kozák, Petránek - Vágner, Pečánka, Vácha, Wary

V zápase s posledním týmem začala Křídla stylem "fotbalové baroko". Tak nějak si můžeme předsatvit 10.ligu nebo zápas fotbalových elévů. Chaos, chaos, chaos. Fellas využili zaváhání Křídel a brejkem dva na jednoho se štěstím prostřelili brankáře Křídel a šli do vedení. Zápas hrubě nevyšel Warymu, který se na zápase ploužil a špatně bránil. Po první čtvrthodině se Křídla uklidnila a začala hrát organizovaněji. Výsledkem bylo vyrovnání Váchy, kterému ještě předcházel neuznaný gól Křídel po autovém vhazování.

Po změně stran odpadl ze zdravotních důvodů Kozák a Fellas postupně odpadávali. Ve druhém poločase se změnilo na straně Křídel rozestavení, Hlaváček se posunul do útoku a zvýšil údernou sílu, nejprve Křídla tradičně zakopla míč do stráně pod Pražačkou a poté Křídla  brankami Petránka a Hlaváčka zápas otočila a vytvořila náskok, který marně hrající Fellas nebyl s to změnit.  Nadvládla Křídel pokračovala druhá branka Hlaváčka, vymetla šibenici a v závěru Petránek proměnil přihrívku brankáře Křídel a skóroval na konečných 5:1.

6. kolo

Žlutá křídla - Real Praga C.F. 9:3 (4:0)

Branky: Pečánka 4, Vácha 2, Šmíd 2, Kafka
Sestava: Fajfr - Kafka, Hlaváček, Rousek D. - Šmíd, Vácha, Pečánka, Soukup, Vágner

Přestože Křídla nerozehrávala podařil se jim bleskový vstup do utkání, kdy dal Pečánka nejrychlejší nebo jeden z nejrychlejších branek Křídel jejich dvacetileté historie.  Aby to nebylo málo brankostroj Křídel "Pecagól" pokračoval. Křídla předváděla totální útočný fotbal, střílela branky, a nadto se trefila x-krát do brankové konstrukce. Do poločasu uzavřel Pečánka hattrick a doplnil ho jednou brankou Vácha. Je vidět když se sešla stará dobrá osa Křídel z GJS (Fajfr, Kafka, Pečánka, Soukup), nadstavba byla na světě.

Po změně stran Vácha snížil náskok Pečánky ve vstřelených brankách, ale Pečánkovi se podařilo navýšit na 4 branky, trefila se nová posila Křídel Šmíd, který v zápase dal dvě branky a také Kafka. Ve druhém poločase opadla koncentrace Křídel v obraně a Real Praga po bohorovné rozehrávce Fajfra snížil na 1:5, poté Šmíd v obraně chyboval a pak vyšel Realu brejk, ale mezitím již bylo skóre značně narostlé. Nadto se několikrát předvedl Soukup se svým početným family fanklubem, ale i přes chooligans podporu starší dcery podal v útoku totálně impotentní výkon, kdy několikrát netrefil prázdnou branku soupeře a ušetřil jej od jisté desítky.

7. kolo

Žlutá křídla - FC Social Members 2:0 (1:0)

Branky: Vácha, Pečánka
Sestava: Fajfr - Vágner, Rousek - Chalupka, Pečánka, Šmíd, Vácha

Přestože se Křídla sotva sešla, tradičně na poslední chvíli se omluvil Mitáš, a hrozili pozdní příchody, tak Křídla nastoupila opět velmi aktivně a zatlačila Sociálku na její půlku, činil se Vácha, ale byla z toho jen trefená branková kontrukce, kterou trefila Křídla 2x. Po Křídle zatáhl míč Šmíd, přihrál před branku Váchovi a ten proměnil. Sociálka měla dvě pološance, nejprve včasným vyběhnutím zmařil brankář Křídel samostatný nájezd, poté jej na brankové čáře zastoupila obrana Křídel, když se od tyčky odrazil míč do brankáře a kutálel se do branky. Křídla se zkonsolidovala a udržela zasloužený poločasový výsledek.

Ve druhém poločase měla Sociálka jednu šanci ale trefila brankáře Křídel a následné pološance nebyly dotažené do zakončení. Křídla, když si dala míč po zemi, byla nebezpečnější. Sociálka faulovala, ale Křídla trestala až z rohu, Vácha přihrál Pečánkovi, který se krásně zavěsil do vzduchu hlavou a zvýšil na 2:0. První šanci hlavou v prvním poločase Pecagól neproměnil, ale ve druhém si zpravil chuť a dorovnal brankové dostihy s Váchou. Křídla hrála v obraně velmi precizně a udržela nulu a zaslouženě zvítězila.

8. kolo

Žlutá křídla - Rito Pls 2:4 (0:2)

Branky: Rousek, Pečánka
Sestava: Fajfr - Hlaváček, Vágner, Rousek - Vácha, Pečánka, Šmíd, Chalupka

V zápase o první místo netradičně Křídlům nedorazila početná lavička a běhavý soupeř zpočátku budil respekt.  Křídlům nevyšel vstup do utkání po individuálních chybách v obraně nabídla Ritu brankové příležitosti, které Rito proměňovalo. Nejprve brejkem přes Vágnera šlo Rito do vedení, následně Pečánka neprošel z obrany a soupeř mu sebral míč a zvýšil skóre na poločasových 0:2.

V druhém poločase bída Křídel pokračovala, druhá chyba Pečánky a již to bylo rozdílem tří branek. Rito se více stáhlo, Křídla útočila a po několika šancích snéžil pěkným volejem Rousek 1:3. a deset minut před koncem to po Pečánkově snížení vypadalo nadějně 2:3. Poslední desetiminutovku Křídla (bez)nadějně útočila, ale poslední slovo mělo Rito, resp. v obraně stojící Vágner zakřičel na gólmana Křídel "Nech", ten ještě stihnul uhnout a střela skončila krásně v šibenici branky Křídel. Porážka 2:4 posunula Křídla na druhé místo, které budou muset obhájit v dalším zápase s dotírajícím Regio teamem.

9. kolo

Žlutá křídla - Regio team 1:1 (0:0)

Branky: Neubert
Sestava: Fajfr - Vágner, Hlaváček, Rousek - Vácha, Pečánka, Šmíd, Chalupka, Neubert

V zápase druhého týmu s třetím se hrál nadstandardní fotbal. K zápasu nečekaně dorazil Neubert, pro kterého to byla možná derniéra v týmu Křídel, neboť mu páteční zápasy z pracovních důvodů nevyhovují. První poločas byl vyrovnaný, kvalitní výkony podávali oba brankáři. Křídla měla více šancí, ale neproměnila je.

Po změně stran zápas pokračoval ve vysokém tempu. Křídla se dostala do vedení po chytrém rychlém autu Pečánky, který našel v nezkonsolidované obraně Neuberta a ten ve 40.minutě poslal Křídla do vedení. Železničáři občas neudrželi nervy na uzdě, faulovali, nebo nadávali rozhodčímu a za to si vysloužili dvě žluté karty. Křídla zintenzivnila obranou fázi, přečkala několik šancí Železničářů, ale udělala chybu v rozehrávce. Po autu Křídel měl míč pod kontrolou Vágner, kterého začal forčekovat soupeř, a místo aby nefotbalově odpálil, snažil se přihrát brankáři, ale jeho příhrávku zachytil útočník Regio a prostřelil barnkíře Křídel - 1:1. Vůči průběhu zápasu je remíza nejspíše spravedlivá, ale škoda je, že Křídla přišla o vítězství vlastní chybou. Jinak mohla být v klidu na prvním místě a mířit za postupem.

10. kolo

Žlutá křídla - Zlíchov Catholic 10:1 (5:0)

Branky: Chalupka, Vágner, Petránek, Vácha 3, Mitáš, Pečánka 3
Sestava: Rousek / Fajfr - Vágner, Hlaváček, Kozák, Petránek - Pečánka, Vácha, Mitáš, Chalupka

K utkání se nedostavil rozhodčí a tak zápas začal s mírným zpožděním, nakonec se podařilo sehnat místní hřišťové štamgasty, kterým oba tými zaplatili za pískání roviny. Úvod zápasu nestíhal Fajfr, a tak ho na první poločas zastoupil Rousek a vedl si výtečně poločas udržel s čistým kontem. Křídla měla nadupanou lavičku z tradiční sestavy chyběl zraněný Šmíd, příležitostně chodící Kafka a Fiala. První branku proměnil Chalupka, a následovali branky starší osy Vágnera a Petránka 3:0. SOupeř hrál bez střídání a tak nestačil na zběsilé tempo Křídel, která měla snahu navýšit si maximálně skóre. Do konce poločasu se trefil ještě Vácha  a Mitáš - 5:0.

Po změně stran se přidal gólem tradiční střelec Pečánka a druhý poločas byl již ve znamení tradičních brankostřelců Váchy a Pečánky, kdy oba zmiňovaní dovršili hattrick. I přes stav 10:0 měla Křídla značné množství neproměněných šancí, kdyby jejich efektivita byla vyšší, mohla atakovat rekordní  výhru, ale nestalo se. Zlíchov měl ve druhém poločase několik nebezpečných střel, koncentrace Křídel polevila, trefil i tyčku, ale čestný úspěch zaznamenal, až po faulu Mitáše a střely z trestného kopu, která obletěla zeď i pomalu reagujícího Mitáše a skončila v síti. Výhrou si připsala Křídla +9 do skóre a drží šanci na postup do šesté ligy i z třetí pozice.

11. kolo

Žlutá křídla – Atlanta Žižkov 1:7 (1:3)

Branky: Petránek

Sestava: Fajfr - Soukup, Rousek, Petránek, Pečánka, Neubert, Hlaváček, Chalupka, Šmíd

V posledním zápase sezóny si mohla Křídla uhrát postup na hřišti, otevřela skóre v 5.minutě Petránkem, ale postupová radost trvala jen dvě minuty, pak Atlanta v 7.minutě vyrovnala a v 8. šla do vedení. Křídla se snažila zkorigovat výsledek, útočila, ale z brejků byla potrestána - poločas skončil 1:3.

Pozměně stran zmar Křídel pokračoval, útok míjel útok, střely míjely branku a Atlanta z protiútoků nadělovala a ve 40., 43, 53 a 57. minutě nadělila další 4 branky, a tak zkazila Křídlům postupovou radost, na dlouhé 3 měsíce, aby se Křídla před rozlosováním jarní sezóny dozvěděla o postupu do 5. ligy (návrat po dvou letech).