PA 25.10. 19:30 NOVOB Bílá pohroma n, 1:7
PA 01.11. 19:15 Pražačka 2 President 0:2
PA 08.11. 19:15 Zákostelní Efficenza 0:2
PA 15.11. 19:15 Pražačka 2 Tutto Bene 3:5

1. kolo

Žlutá křídla - Los Muchachos 4:4 (2:1)

Branky: Vágner, Chalupka 2, Maciocia

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek - Mitáš, Chalupka, Vágner, Maciocia

V prvním zápase představila Křídla svoji první letošní zahraniční posilu, francouzského hráče Maciociu. Po vynechané minulé sezóně se do týmu vrátil Vágner, který poslal Křídla do vedení 1:0. Křídla kombinovala, ale v obraně měla i štěstí, když některé střely Muchachos vyrazil brankář Křídel na břevno. Muchachos srovnal opět po jednom závaru, kdy se odražení míč dostal k druhému útočníkovi, který nikým nehlídán vyrovnal na 1:1. Na obdrženou branku odpověděla Křídla záhy a do vedení je poslal Chalupka 2:1.

Po změně stran si zažil černou chvilku brankář Křídel, kterému prošla střela ze střední vzdálenosti mezi nohama 2:2. Křídla však vždy, když bylo potřeba zabrat zvýšila útočné tempo a dostávala se do řady šancí, ale jak Mitáš, tak i Rousek, který snad z půl metru před odkrytou brankou nastřelil břevno, nezvýšili skóre. Až nejprve Chalupka druhým gólem zvýšil na 3:2, aby záhy navýšil vedení nový francouzský hráč Macioicia 4:2. Muchachos soustavně hrozili a snížili na 4:3. Již v nastavovaném čase ke konci více vyhecovaného zápasu kopala Křídla roh a netakticky byla na polovině Muchachos se čtyřmi hráči, přičemž po odraženém míči šli hráči na jednoho obránce do rychlého brejku a srovnali stav na 4:4. V zápětí hned rozhodčí ukončil zápas.

2. kolo

Žlutá křídla - Defect Praha 2:0 (1:0)

Branky: Maciocia 2

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek - Mitáš, Glazar, Maciocia

Na poslední chvíli nepřišel Křídlům jeden hráč a tak musela nastoupit proti Defectu bez střídání. Průběh zápasu měl jednotvárný charakter – Křídla se hlavně bránila a vyrážela do protiútoků nebo nakopávala/odkopávala míče. Pro Defect byl však obranný blok poměrně neprostupný a když už se dostal Defect k zakončení, zasáhl brankář Křídel. Občas změnila Křídla hru a postupným útokem se dostávala k zakončení, ale několik promarněných šancí zakončil brankou až Maciocia 1:0. Postupně přešla Křídla k bránění od půlky a šetřila síly. Defect točil hráče, co to šlo, ale bylo to bez efektu.

Ve druhém poločase změnila Křídla rozestavení, již „permanentně“ bránila ve třech a zpravidla Maciocia zaměstnával svými výpady obranu Defectu. Díky brejkům se Křídla dostala do většího množství zakončení než Defect, ale až v poslední čtvrtině utkání opět Maciocia navýšil na 2:0. Defect měl snahu dát kontaktní branku, přitvrdil hru, ale Křídla oproti prvnímu zápasu hrála taktičtěji a nadělala zbytečné chyby. V poslední minutě měl ještě Defect šanci na snížení, ale střelu vytěsnil brankář Křídel a zapsal si tak první vychytanou nulu v sezóně.

3. kolo

Žlutá křídla – Ontosport 4:2 (3:1)

Branky: Maciocia 2, Rousek, Cabrnoch

Sestava: Fajfr – Rousek, Kozák – Maciocia, Vágner, Fiala, Cabrnoch

Do třetího zápasu překvapivě nastoupil neohlášený Cabrnoch a nenastoupila nahlášená dvojice Mitáš-Kratochvíl. Ontosport od začátku zápasu udával tempo hry a Křídla vyrážela do protiútoků. Jako první se v zápase radovala Křídla, když se prosadil Maciocia (1:0). Ontosport zvýšil tlak a po závaru v brankovišti na dvakrát překonal brankáře Křídel – 1:1. V útoku byl opět cítit Maciocia, který svoji druhou brankou zvýšil na 2:1. Poté se Maciocia více pohyboval v obraně Křídel a po jednom střetu se protihráčem musel odstoupit. Křídlům se nicméně podařilo střelou Rouska navýšit skóre na poločasových 3:1.

Po změně stran Křídla více vycházela ze zabezpečené obrany, zhušťovala prostor, zakopávala míč co to šlo. Ontosport měl značnou převahu v držení míče, ale menší množství brankových příležitostí. Několik jeho nebezpečných střel vyrazil brankář Křídel, popř. skončilo mimo branku. Křídla hrozila z brejků a brankový zásah se povedl Cabrnochovi (4:1), který měl na noze i další dalekonosnou střelu, kterou brankář Ontosport vyrazil. V závěru Ontosport po střele do tyče snížil a v poslední 100% šanci se objevil Fiala, kterému do střely dal na poslední chvíli nohu brankář a tak zápas skončil 4:2.

4. kolo

Žlutá křídla – Eukaryota 2:0 (0:0)

Branky: Kafka 2

Sestava: Fajfr – Kafka, Kozák – Fiala, Rousek, Glazar

Po dovolených nastoupil Kafka ke svému prvnímu zápasu za Křídla a chystal se vyztužit letos kvalitní obranou fázi Křídel. Děsivý začátek zápasu v 17:00 opět způsobil slabou účast a Křídla musela zaháji zápas "čekačkou". Od první minuty se hrál opatrný zápas, byla vidě nerozehranost týmu Křídel s Kafkou, ale časem se dostávala Křídla k zakončení a převaze v útočné fázi. Nicméně nic než břevno z tlaku Křídla nevytěžila. Eukaryota se příliš k zakončení nedostávala a tak překvapivě končil poločas na malém děkanském hřišti 0:0.

Ve druhém poločase Křídla i přes nemožnost střídat měla více ze hry a po rohu otevřel skóre utkání Kafka 1:0. O několik minut později střelu hráčů Eukaryoty chytil brankář Křídel a přesným vyhozením na Kafku připravil jeho druhou branku - 2:0. V závěru utkání Eukaryota přitvrdila, po nakopnutí Kafky mezi ... byl střelec tohoto zápasu mírně indisponován, ale i přesto Křídla zvládla zbývající desetiminutovku a překvapivě vyhrála s čistým štítem.

5. kolo

Žlutá křídla - Pradox 3:2 (1:0)

Branky: Mitáš 3

Sestava: Fajfr - Rousek, Kafka - Vágner, Chalupka, Mitáš, Glazar

Opět musela Křídla šachovat se sestavou. V obraně se po delší době sešla osvědčená dvojice Kafka, Rousek a v útoku nastoupil od začátku Glazar, který měl přislíbené místo na střídačce, ale musel čekat na pozdě příchozího Chalupku. Nicméně první poločas měla pod kontrolou Křídla, která šla po nekompromisné střele Mitáše do vedení 1:0. Další branky mohli přidat zbývající hráči Křídel, ale co netrefili je až k neuvěření.

Po změně stran opět zaúřadoval Mitáš a poslal Křídla do dvoubrankového náskoku. V obraně pracovala Křídla bezchybně až do 48. minuty, kdy šli dva hráči na brankáře Křídel, který po 125 minutách přišel o neprůstřelnost 2:1. Záhy na branku zareagoval Mitáš a zkompletoval hattrick. V 58. minutě však při jeho nedůsledném bránění Pradox snížil na 3:2 a i s nastavením si vytvořil několikaminutovou naději na vyrovnání. Křídla však postavila neprostupný val a taktickými dlouhými odkopy držela vedení. V poslední minutě skončil netečovaný aut Pradoxu na břevnu (branka by stejně neplatila) a po chvíli rozhodčí ukončil utkání, které Křídla zaslouženě vyhrála.

6. kolo

Žlutá křídla - Dukla Praha 7:2 (2:1)

Branky: Mitáš 2, Kafka 3, Vágner, Fiala

Sestava: Fajfr - Kafka, Kozák, Rousek - Fiala, Chalupka, Mitáš, Vágner

Proti slavnému soupeři nastoupila Křídla poprvé s nadupanou lavičkou, kdy měla k dispozici dva (!) hráče na střídání. Úvod Křídlům vyšel, ještě než se Dukla rozkoukala, prohrávala po brance Mitáše 1:0. O několik minut později se nenechal zahanbit Kafka (v brankových dostizích s Mitášem) a zvýšil na 2:0. Pak přišel čas Dukly, která vyrovnala hru a byla i v útoku nebezpečná. Křídla tak jako v minulých zápasech měla problém s produktivitou a v několika vyložených šancích byla nepřesná. Dukla snížila na 2:1 po brejku, kdy jejich útočník přihrával před prázdnou branku.

V poločasové přestávce spustil Mitáš svůj „fergusonův fén“ a div, že v poločase nerozhodil doposud výborně bránícího Kozáka. Nicméně po této sprše pokračovala Křídla v precizním výkonu a začala své šance proměňovat, že skóre postupně rychle rostlo. Dukla změnila taktiku, vystřídala brankáře za hráče v poli a hrála chvílemi „power play“, nicméně Křídla postavila tradiční obraný blok a trestala chyby v rozehrávce, popř. hrozila rychlými brejky – Mitáš přidal ještě jednu branku, Kafka zkompletoval hattrick, Vágner po několika nepřesných pokusech se konečně zapsal mezi střelce, zrovna tak Fiala, který vymetl nekompromisně horní roh branky Dukly. V závěru zápasu za stavu 5:1 odstoupil Mitáš a těsně před koncem utkání Dukla opět z brejku uzavřela svůj brankový účet, a tak Křídla mohou být s konečným výsledkem 7:2 spokojena.

7. kolo

Žlutá křídla - Bílá pohroma 1:7 (1:5)

Branka: Kafka

Sestava: Fajfr - Kozák, Kafka, Rousek - Vágner, Chalupka, Cabrnoch

Na poslední chvíli se před zápasem s Bílou Pohromou omluvil Mitáš a udělal dobře, neboť takhle špatný zápas Křídla dlouho nehrála. Křídla si před zápase dostatečně neokusila rychlé hřiště a tak se v úvodu děly věci. Křídla rozehrávala zápas, po přihrávkách do obrany byla presována a z chyby v obraně padla první branka, záhy zakončila Pohroma další protiútok přesným zakončením a když následně Křídla dvakrát tečovali střelu do své brány a prohrávala 0:3 bylo prakticky po zápase. Hrůzná desetiminutovka skončila 0:5, až poté se Křídla trochu přizpůsobila terénu a rychlému soupeři. Výsledkem toho bylo Kafkovo snížení na poločasových 1:5.

Marná snaha Křídel pokračovala i ve druhém poločase, avšak Pohroma těžila z brejků do otevřené obrany a tak je konrčné skóre 1:7 poměrně milostivé k předvedenému výkonu Křídel.

8. kolo

Žlutá křídla -  President 0:2 (0:2)

Branky:

Sestava: Fajfr - Rousek, Chalupka - Mitáš, Cabrnoch, Glazar

O přední příčky bojující Křídla se tradičně nesešla a tak lepila sestavu na poslední chvíli. Od úvodu zápasu se Křídla spíše soustředila na defenzivu a většina útočných akcí byla hrána na náhodu, nebo na hrotu operujícího Cabrnocha. President byl v útoku nebezpečnější a skóre otevřel vydařenou střelou, která se odrazila od břevna do branky. I přes obdrženou branku žila Křídla s nadějí, že se jim podaří vyrovnat. Těsně před koncem poločasu však President výtečně zahrál útočnou situaci na jeden dotek si v pokutovém území narazil míč a zvýšil na 0:2.

Po změně stran se Křídla snažila, ale chyběli jim jak síly tak i útočná kvalita. Vzhledem k tomu, že neměla Křídla možnost střídat, President si relativně v klidu pohlídal vedení a zaslouženě zvítězil.

Branky:

9.kolo

Žlutá křídla - Efficienza 0:2 (0:1)

Branky:

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek - Chalupka, Mitáš, Vágner

Opět chabá účast stála za porážkou Křídel. Na velkém hřišti v Zákostelní ulici se sešla bez hráčů na střídání a tento handicap byl znát. V průběhu prvního poločasu šla Efficienza do vedení a Křídla se snažila v jinak vyrovnaném zápase korigovat skóre. Efficienza navíc v prvním poločase efektivně pokopala Mitáše a přes pasivitu rozhodčích, kříčících faul ale nic nepískajících se hrálo dál...

V druhém poločase obraz hry pokračoval. Křídla se snažila, ale síly docházely. Efficienza příležitostně útočila, ale až v 50. minutě se jim podařilo zasadit hřebíček do rakve Křídlům, když nedůslednou obranou nechala Křídla vypálit útočníka Efficienzy do horního rohu branky. V závěru zápasu se zranil Rousek a tak došlo na střídání s brnakářem Křídel. V závěrečném tlaku před vápnem Efficienza opět efektivně zkosila hráče Křídel a nesmyslně ponechaná nevýhoda neumožnila skórovat Křídlům z trestného kopu a tak po druhé v řadě prohrála 0:2 a postupové naděje se vzdalují dp teoretické roviny...

10. kolo

Žlutá křídla - Tutto bene 3:5 (1:1)

Branky: Kozák 2, Cabrnoch

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek, Kafka - Mitáš, Chalupka, Vágner, Cabrnoch

V prvním poločase Křídla hrála vyrovnanou partii, měla opět rekordní počet hráčů k dispoyici (2 na střídačce, ale v průběhu zápasu jejich počet klesl na tradiční nulu). Přestože šlo Tutto bene do vedení, před koncem poločasu se trefil sváteční střelec Kozák, který odehrál jedno z nejlepších svých utkání v této sezóně, útočil i se poctivě vracel. Před koncem poločasu musel odstoupit pro obnovené svalové zranění Rousek.

Po změně stran poslal Kozák Křídla do vedení 2:1 a v několika dalších šancí mohl dovršit hattrick. Tutto bene však po chybě brankáře Křídel vyrovnalo a v poslední čtvrthodině Křídla otevřela hru ve snaze otočit zápas na svoji stranu, z čehož však benefitoval soupeř a třemi brankami v rozmezí 8 minut si pojistil výhru. Mezitím musel odstoupit Vágner, který si poranil koleno. Zápas se již jen dohrával a Cabrnochovi se podařila krásna střela, která konečně skončila v horním rohu branky a uzavřela porážku Křídel na 3:5.

11. kolo

Žlutá křídla - Gladiators Beroun k:6 (k:3)

Branky:

Sestava: Fajfr - Kafka, Mitáš - Glazar, Cabrnoch, Fiala

Vzhledem ke zraněním a velké absenci hráčů Křídel, zaslala Křídla na PSMF omluvu, že k zápasu nenastoupí. Gladiátors tedy vyhráli zápas kontumačně 0:6.

Přestože měla Křídla excelentní vstup do sezóny a po česti odehraných zápasech 11 bodů, druhou polovinu soutěže nezvládla a opět díky slabé účasti nebyla s to zvítězit, ani v jednom zápase. Zejména Křídla doplatila na neefektivní koncovku, kdy v posledních ťyřech zápasech skórovala 4, z toho dvakrát hrála bez vstřelené branky, při skóre 4:16 (x. prvních 6 utkání s bilancí 5-1-0 22:10).