PA 07.09. 19.15 Pražačka 2 64! FC Kobylisy n, 3:5
PA 14.09. 19:15 Pražačka 2 President n, 5:2
PA 21.09. 19:15 Zákostelní Efficenza 2:5. 2:1, 2:2 , 3:2, 2:2
PA 05.10. 19:15 Pražačka 2 Vládci Prahy n, 2:0
PA 12.10. 19:00 TEMPO Los Bimbananos 2:0, 2:1, 3:7, 6:3, 3:1, 5:5, 3:1, 1:4, 5:4
PA 26.10. 19:15 Pražačka 1 Chuchle n, 3:5
PA 02.11. 20:45 Běchovice Nalejto n, 5:1
PA 09.11. 19:15 Pražačka 2 Těžká demence 3:3, 1:3, 11:0, 0:0, 2:4, 2:3, 6:2, 2:4, 5:3, 2:0
PA 16.11. 18:15 Přední Kopanina Pivní balet 0:2, 1:3, 4:7
PA 23.11. 19:15 Pražačka 1 Real prd 5:0, 2:0, 4:3, 2:0
PA 7.12. 19:30 Hostivař Polární záře

3:9, 3:0, 3:3, 0:4, 3:8, 0:7

Komentáře

1. kolo

Žlutá křídla - 64! FC Kobylisy 3:5 (1:3)

Branky: Mitáš 3

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek - Chalupka, Mitáš, Štefan, Jaroš

Žlutá křídla vstoupila do jubilejní 30. sezóny v sestavě, kdy polovina hráčů základní sestavy (Fajfr, Kozák, Štefan) pamatovala první zápasy Žlutých křídel v roce 1998. Do sestavy se vrátil po dlouhotrvajícím zranění a období nez placení startovného Mitáš, který i přes herní pauzu úspěšně zvládl adaptaci na 5. ligu a svým typickým způsobem bojoval se soupeřem i s rozhodčím, za což byl odměněn žlutou kartou. Úvod zápasu lépe vyšel Křídlům, kdy Mitáš úspěšným zásahem poslal Křídla do vedení. Obrana dirigovaná Kozákem a Rouskem se občas dostávala do přečíslení, když útok Křídel se zapomněl na útočné polovině. Kobylisy záhy srovnaly skóre a po několika vydařených akcí, kdy se jejich hráčům povedlo několik standardních situací (výborný náběh po rohu a střela z první či hlavička volného útočníka po autu), šly do poločasového vedení 1:3.

Po změně stran se již plně do hry zapojil opozdilec Jaroš, jenž předváděl ve svém druhém zápase za Křídla pěkné fotbalové a bohužel i nepěkné "nefotbalové" kousky. Nejprve zvýšily Kobylisy na 1:4, kdy střela ze střední vzdálenosti mírně zaplavala a spadla k tyči. Poté ještě fotbalově na hřišti úřadoval Mitáš a v období, kdy soupeř přestal hrát a soustředil se na udržení stavu, dvěma brankami snižoval na 3:4. O několik minut později zajel nevybíravým skluzem do brankáře Křídel útočník Kobylis a jak se později ukázalo nalomil-pohmoždil mu hlezenní kost. Bohužel tento zákrok byl potrestán pouze žlutou kartou, a Jaroš se ze střídačky slovně pustil do urážek rozhodčího, kterému druhý poločas vůbec svým nepřesným rozhodováním nevyšel. Výsledkem byla červená karta a kulhající brankář Křídel, kterého pak v závěru po nepřesné přihrávce Kozáka překonal útočník Kobylis a stanovil konečný výsledek na 3:5 v neprospěch Křídel.

2. kolo

Žlutá křídla - FC President 5:2 (3:0)

Branky: Večl 3, Kafka 2

Sestava: Chalupka - Kafka, Rousek - Kozák , Štefan, Večl

Ve druhém kole nastoupila Křídla v netradiční sestavě. V brance nastoupil Chalupka, který nahradil zraněného Fajfra a do útoku se navrátil po dovolených Večl s Kafkou. V obraně nastoupila Kozák s Rouskem a černou práci v poli odváděl Štefan. Křídlům vyšel vstup do zápasu a dvě branky Večla poslali Křídla do vedení 2:0. Těsně před koncem poločasu se trefil Kafka a Křídla měnila strany se slušným náskokem 3:0.

Krátce po změně stran zvýšil Kafka na 4:0 a Křídla dohrávala zápas v klidu, blížila se historická nula pro Chalupku v bráně, ale v poslední desetiminutovce byl dvakrát překonán a zápas se málem zdramatizoval (4:2). Závěrečné brankové dostihy mezi Kafkou a Večlem o vstřelení hattricku vyhrál Večl a zvýšil na konečných 5:2.

3. kolo

Žlutá křídla - Efficenza 2:2 (1:2)

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek - Kafka, Štefan, Večl, Vágner

Branky: Kafka 2

Ve třetím zápase představila Křídla novou posilu se zkušenostmi z futsalu - Martina Vágnera, od kterého se očekává zvýšení útočné síly Křídel. Do branky se po pauze vrátil Fajfr, což se ukázalo jako důležité (vzhledem k velikosti hřiště a možnosti střídat pro Křídla). Úvod zápasu však Křídlům vůbec nevyšel, po rozehrávce se nebyla Křídla s to dostat za půlku a přihrát do útočné poloviny a již ve druhé minutě po chybě Kafky v obraně vstřelila Efficenza vedoucí branku - 0:1. Křídla však vyrovnala hru a snažila se vyrovnat, což se podařilo v 11 minutě Kafkovi - 1:1. Poté se dostal do megašance Večl, který místo instinktu zabijáka se snažil zakončit patičkou, ale trestuhodně minul branku. Na druhé straně potrestali toto zaváhání po rohu hráči Efficenzy  a po rohu šli do vedení - 1:2. V několika zajímavých momentech se představil i Vágner, ale po většinu první půle bojoval s gravitací a s rychlým tempem hry.

Po změně stran se hrál vyrovnaný zápas. Z kraje poločasu Kafka druhou brankou vyrovnal na 2:2. Efficenza se většinou nedostala do zakončení ve vápně Křídel a vzhledem k tomu, že Večl opět zazdil svoji druhou megašanci, kdy z metru minul prázdnou branku, skončil zápas zaslouženou remízou.

4. kolo

Žlutá křídla - Vládci Prahy 2:0 (2:0)

Sestava: Fajfr - Kozák, Rousek, Vágner - Kafka, Chalupka, Večl, Štefan

Branky: Kafka, Štefan

Vládci Prahy nastoupili do zápasu jako nejméně produktivní tým, ale taktéž jako jeden z nejlépe bránících týmů. Křídla nastoupila v dobrém rozpoložení, představila se v nových dresech a od počátku kontrolovala hru. Křídla byla nebezpečnější v útoku a zodpovědnější (až na pár výjimek) v obraně, kde výborně zachytal Fajfr. Efektivitu by mohl vyučovat Kafka, který poslal Křídla do vedení a o několik minut později předvedl dvojice Martinů (Vágner - Štefan) krásnou kombinační akci, kterou druhý jmenovaný proměnil na 2:0. Kaňkou na zápase byla přehnaná hrubost hráče s č. 10 v dresu Vládců, který zbytečně v útoku zajel Chalupkovi na kotník a Chalupka musel odstoupit ze hry. V závěru mohlo známé ostrostřelecké duo Kafka-Večl zvýšit, ale sami před brankářem si zbytečně přihrávali, až z toho nic nebylo…

Ve druhé půli se Křídla zatáhla a praktikovala po většinu zápasu prešovský beton. Pokud byl obranný val překonán, zaskvěl se brankář Křídel, který přiváděl útočníky Vládců k šílenství. Křídla hrozila brejky, ale již se stav nezměnil a tak Křídla mohla po delší době slavit výhru podpořenou precizní obranou a žádnou inkasovanou brankou.

5. kolo

Žlutá křídla - Los Bimbananos 5:4 (1:1)

Branky: Večl, Štefan 2, Rousek, Kafka

Sestava: Fajfr - Rousek, Kafka - Vágner, Štefan, Večl, Glazar

V úvodu začala Křídla tlakem, který byl způsoben špatnou docházkovou morálkou Bimbanánů, kteří začali ve 4 hráčích v poli. Přesto nedokázala Křídla v úvodních deseti minutách soupeře ničím překvapit a zapadla v pomalém tempu. Poté co Bimbanáni doplnili stavy hrála se vyrovnaná partie, kdy měla Křídla více střel na branku, ale většinu z nich doprostřed, kde stál brankář. Bimbanáni šli do vedení v 15. minutě a přerušili Fajfrovu 114 minutouvou neprůstřelnost. Před koncem poločasu vyrovnal Večl 1:1.

Po změně stran pokračovala vyrovnaná hra, která se záhy změnila v neuvěřitelnou přestřelku. Nejprve šla Křídla do vedení, kdy Štefan na sebe po rohu natáhl hráče soupeře od nějž se odrazil míč do branky (2:1), v následující minutě hlavou Bimbanáni vyrovnali. O pět minut později zkušeně zakončil Rousek (3:2) a za 4 minuty opět hlavou Bimbanáni vyrovnali, avšak hned z rozehrávky ve stejné minutě se Křídla dostala do útoku a Kafka úspěšně zakončil (4:3). V další minutě byla Rouskovi nastřelena ruka a přísnou penaltu útočník Bimbanánů proměnil i když gólman vystihnul směr. Ve 49. minutě zakončil Štefan svoji vítěznou brankou divokou čtvrthodinku, ve které padlo 7 branek a i přes závěrečný nápor Bimbanánů udržela Křídla vedení.f

6. kolo

Žlutá křídla - Chuchle 3:5 (1:2)

Branky: Kafka, Mitáš, Vágner

Sestava: Fajfr - Rousek, Kafka - Vágner, Štefan, Večl, Mitáš

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, avšak Chuchle šla brzy do vedení po nedůsledné obrané fázi Křídel. Po obdržené brance v následující minutě Kafka snížil na 1:1. Avšak v předposlední minutě poločasu šla Chuchle do vedení 1:2.

Po změně stran Chuchle zvyšovala na 1:3, avšak Mitášovi se podařilo vstřelit kontaktní branku na 2:3. Po tečované střele opět Fajfr kapituloval - 2:4. Ale vzápětí vstřelil Vágner svoji první branku za Křídla a ve 44. minutě to bylo 3:4. Chuchle bránila a vyrážela na brejky z nichž jeden proměnila v 54. minutě na konečných 3:5.

7. kolo

Žlutá křídla - Nalejto 5:1 (2:0)

Branky: Večl, Rousek, Štefan, Kafka, Glazar

Sestava: Fajfr - Hovorka, Rousek, Vágner - Kafka, Večl, Štefan, Glazar

V nadprůměrném počtu hráčů se sešla Křídla v zápase s doposud neporaženým celkem Nalejto. V obraně poprvé nastoupil v této sezóně Hovorka a jeho důraz byl znát. Nalejto se příliš nesnažilo hrát fotbal a často faulovalo hráče Křídel. První branka padla po rychlé rozehrávce Fajfra, který přehodil obranu Nalejto a nabíhající Večl proměnil svoji velkou šanci 1:0. V prostřední části prvního poločasu se dostala Křídla pod tlak, ze kterého Nalejto vytěžilo břevno po odrazu míče od brankáře Křídel. Ve dvacáté minutě byla Křídla opět faulována, Kafka poslal na branku střílený centr, který v brankovišti Rousek tečoval a nechytatelná rána skončila pod břevnem branky Nalejto 2:0.

Ve druhém poločase musela Křídla přizpůsobit hru Nalejto a příliš se nesnažila o fotbalovou kombinaci (neboť byla neustále faulována) a rychle se snažila přenést hru do útoku, kde hrozila brejky. Po chybě brankáře Nalejto zvyšoval Štefan na 3:0, po třech minutách zvýšil Kafka na 4:0, čímž narostla frustrace Nalejto. V 54. minutě vybídl Kafka křížnou přihrávkou Glazara, který zatáhl míč k brankové čáře a prostřelil brankáře Nalejto 5:0. Bohužel Křídla neudržela čisté konto, když v 57. minutě korigovalo Nalejto skóre na konečných 5:1.

8. kolo

Žlutá křídla - Těžká demence 2:0 (0:0)

Branky: Štefan, Kafka

Sestava: Rousek - Kafka, Vágner - Večl, Štefan, Mitáš

Křídla, která před zahájením zápasu okupovala 3. příčku v tabulce, čekal již tradiční soupeř často dělající čest svému jménu, a to Těžká demence. Křídla se k 8. zápasu v sezóně sešla (již bohužel tradičně) pouze v počtu 6 hráčů, tedy bez střídání. Aby toho nebylo málo, Křídlům chyběla i brankářská stálice Fajfr, kterému se stane, že vynechá zápas, maximálně jednou (možná dvakrát) za 10 let. Nelze nezmínit, že nejen brankářská jednička Fajfr, ale i dvojka Chalupka k dispozici nebyl a tak se v brance Křídel objevil až třetí v pořadí, tedy Rousek (ale obstál na jedničku).

Už při rozcvičování bylo vidět, že určitá nejistota vzhledem k brankáři nepochybně panuje, jelikož tradiční "kdo při rozchytávání Fajfra v brance nezabije, je srab" se změnilo v "kopejte to pomalu Rouskovi do náruče, ať mu ještě před zápasem nezničíte již tak chatrné sebevědomí". To se ukázalo být velmi přínosné, protože prakticky hned v první minutě se trochu se štěstím zjevil hráč Demence sám před Rouskem, nicméně byl až příliš blízko a Rousek, kterému se leknutím podlomila kolena, spadl, míč zalehl a bylo po šanci. Nutno poznamenat, že to byla prakticky jediná pořádná šance, ke které se Demence v zápasu dostala. Demence se sešla omylem na velký fotbal a poté, co si uvědomila, že dnes je to jen 5+1, vytvořila dvě pětky. Křídla se ani nezalekla a nezačala hrát beton dozadu, ani se nezbláznila a nevrhla vše do útoku. Hrála si prostě to, co potřebovala, relativně na jistotu, uměla podržet balón, nahrát si, občas se pokusila zakončit. Naprosto klíčové pro tento zápas bylo, že Křídla především do ničeho nepustila Demenci. Na vlastní půli byla Křídla jistá, neztrácela zbytečně balóny, pozorně si hlídala své hráče, nenechávala Demenci prostor k přečíslení, ani k nebezpečné střelbě. Výsledkem pak bylo to, že vedle již popsané šance Demence z první minuty, došlo už pouze na jednu pološanci, a to v průběhu prvního poločasu, kdy, jak obránce Křídel, tak brankář, podskočili dlouhý aut, který se dostal k volnému hráči Demence, který ovšem z úhlu a zároveň z voleje nebyl schopný míč do odkryté branky Křídel usměrnit. Toť ze strany Demence vše. Po zbytek zápasu už její hráči jen pobíhali mezi hráči Křídel, občas něco nakopli nebo hodili do vápna Křídel, kde si to sebral Rousek. Jediným, čím na sebe hráči Demence upozorňovali, bylo časté vulgární pokřikování na rozhodčího, kdy výrazy typu magor byly ještě těmi slušnějšími. Je možné, že rozhodčí neposoudil úplně každou situaci správně, avšak (možná) špatně odpískaný aut nebylo to, co Demenci zápas prohrálo.

Oba dva zásadní momenty se udály ve druhém dějství. Po rohu zahrávaném po pravici brankáře Demence se šikovnou tečí prezentoval Štefan a vedení Křídel bylo na světě - 1:0. Hráči Demence se okamžitě nechali slyšet, že: "teď na to vlítnou", nicméně opak byl pravdou. Po inkasovaném gólu se už nezmohli na nic. Pojistku přidal Kafka, který si pro změnu naběhl na roh po vzoru, jak to dělá Rousek (pěkně od zadní tyče k přední), a křižnou střelou se zasadil o dvoubrankový náskok Křídel, který už vydržel až do konce zápasu. Dalšími výraznými momenty byly průnik Vágnera, který i celkem povedenou střelou postrašil Demenci, nebo solidně zahraný přímý kop Mitáše, neopomeňme ani zkušené počínání Večla, kterému tradičně patřila polovina soupeře. Jinak by se dal zápas označit za pro diváka celkem neatraktivní. To ale nemohlo zmírnit radost Křídel po solidně odehrané partii. Např. takový Mitáš s Večlem se po závěrečném hvizdu neubránili přátelskému obětí. Kdo by byl takovou dávku sentimentu od těchto dvou čekal (avšak pro Mitáše to bylo získání prvních bodů v této sezóně, tak s ním asi Večl soucítil).

Tým Kobylis, který byl před tímto zápasem na druhém místě, prohrál s Vládci Prahy, a tak jsou Křídla po 8. kole na druhé pozici. Do konce zbývají ještě tři zápasy a Křídlům by k postupu mělo stačit získání 5 bodů.

9.kolo

Žlutá křídla - Pivní balet 4:7 (2:4)

Branky: Kafka 2, Večl 2

Sestava: Fajfr - Rousek, Soukup, Kafka - Vágner, Večl, Štefan

Poprvé hrála Křídla na "mimopražském" hříšti v Přední kopanine a jak je zvykem, pokud se někam cestuje, Mitáš na poslední chvíli nedorazí. Po třetí nastoupila Křídla proti Pivnímu baletu a pokusila se změnit předchozí negativní bilanci s tímto soupeřem. Avšak úvod zápasu Křídlům nevyšel a po několika hrubkách v obraně dostala tři smolné branky. Přestože Křídla bojovala k zakončení se nedostávala. V závěru poločasu na sebe výrazně upozornil Kafka, kdy dvěma brankami dotáhl Křídla na kontaktní branku, nicméně v posledních minutách chyboval při bránění a Balet poskočil na rozdíl dvou branek.

Po změně stran začala Křídla aktivně napadala soupeře a dostávala jej pod tlak. V zápase poprvé nastoupil Soukup, v zakončení se nezměnil, nicméně svoji bojovností zatáhl míč do útoku, kde se dostal k Večlovi, který opět snížil na rozdíl jedné branky 3:4. Bohužel v zápětí Křídla inkasovala 3:5, Večl opět snížil na kontaktní branku, ale v závěrečné hře vabank Křídla inkasovala a odvezla si z Kopaniny sedmibrankovou nadílku a pokračující negativní bilanci s Pivním baletem.

10. kolo

Žlutá křídla - Real Prd 2:0 (0:0)

Branky: Večl, Rousek

Sestava: Fajfr - Hovorka, Soukup, Rousek - Večl, Vágner, Štefan

V předposledním zápase sezóny nastoupila Křídla proti vedoucímu celku tabulky a k zápase přistoupila velmi odpovědně. V sestavě chyběl Kafka, avšak do sestavy se vrátil Hovorka, který osobní obranou hlídal nejlepšího střelce ligy z týmu Prdu. První poločas byl z obou stran opatrný šancí bylo málo, Prd měl nebezpečné dvě střely, které brankář Křídel pokryl. Křídla se snažila hrát kombinačně a poměrně v pohybu, nicméně žádná branka nepadla.

Po změně stran přišla chvíle Večla, který proměnil svoji šanci a o pár minut později Rousek házel (konečně) prudký aut na bránu, který se odrazil od obránce Prdu do branky a Křídla ve 38. minutě vedla 2:0. Křídla byla ve výhodě, neboť se mohla soustředit na precizní obranu a vyrážet do brejků. Soukup telepaticky sundal hráče Prdu, který stál 3m od něj, a musel odstoupit. Zmar prdu vrcholil megašancí, kdy se z otočky uvolnil kolem Hovorky Kalous, nejlepší střelec ligy, ale brankář Křídel výborně zakročil. Další megašanci vytvořil Prdu rozhodčí, který písknul Vágnerovu údajnou ruku v pokutovém území a byla z toho penalta. Na penaltu se postavil Kalous, ale válku nervů nevydržel a netrefil odkryté místo branky, kam ho navnadil brankář Fajfr. Závěr se dohrával v poklidném tempu a Křídla udržela naději na první místo v tabulce.

11. kolo

Žlutá křídla - Polární záře 0:7 (0:5)

Branky:

Sestava: Fajfr - Hovorka, Rousek - Večl, Kafka, Štefan

V posledním zápase, ve kterém se přímo rozhodovalo o postupu, se Křídla opět sešla v okleštěné sestavě bez hráčů na střídání. Úvod zápasu v mrazivém počasí na hostivařském hřišti "bez" nalajnovaných čar Křídlům vůbec nevyšel. Přestože Křídla rozehrávala, v útoku ztratila míč, Polární záře šla do brejku, Hovorka ustupoval před útočníkem Polární záře, který se dostal k hranici vápna a střelou k tyči poslal Polární záři do vedení. O pár minut později v obraně ztratil Štefan míč a útočník Polární záře jesličkami prostřelil brankáře Křídel 0:2. Na Křídla padla deka, Polární záře hrála v obraně na jistotu a Křídla se nebyla s to prosadit, rozhodčí taktéž nebyli s to kartově potrestat faul na Hovorku a někteří hráči Křídel se přestali soustředit na fotbal. Záře hrozila brejky, které ji vycházeli a dostávala se do množství šancí. Po autovém vhazování hlavou Záře zvýšila na 3:0 a těsně před koncem poločasu nejprve v přečíslení vyšachovala  jednoho obránce Křídel a do odkryté branky zvýšila na 0:4. Po dalším autu se odražený míč od brankáře Křídel dostal k útočníkovi Záře, který ve vápně trefil odkrytou branku.

Krátce po zahájení druhé půle labilní Hovorka odstoupil ze zápasu, sprostě nechal ostatní hráče Křídel v oslabení a svým chováním by nepotěšil Pierra de Coubertina ("není důležité zvítězit, ale zúčastnit se"). I přes oslabení proti lepšímu soupeři byla Křídla s to držet z Polární září krok a snažila se alespoň o čestný zásah. I přes více než 20 minut trvající přesilovku uhrála Křídla lepší výsledek než do odstoupení Hovorky. Dvě branky Polární záře padly z brejku a z přesné střely k tyči. Další šance Křídla ubránila a i přes ztrátu postupu dohrálo torzo týmu Křídel oslabení se vztyčenou hlavou.