Změny v pravidlech

12.03.2019 09:46

Pravidla 5+1:

Pravidlo 3 – DŮLEŽITÉ! Střídání hráčů bude stejně jako ve futsalu možné i v nepřerušené hře (tzv. „hokejové“ střídání). Pravidlo 3 Počet hráčů - odst. V.pdf

Pravidlo 7 – když velký fotbal umožnil rozehrání míče ze středu hřiště dozadu (zahájení poločasu, gól), začalo se toto pravidlo ihned uplatňovat v Hanspaulských soutěžích. V jejich pravidlech však změna neproběhla, což je nyní provedeno. Pravidlo 7 Zahájení a přerušení hry - odst. II.pdf

Pravidlo 8 – v návaznosti na pravidla 7 a 13 je doplněno neuznání vlastní branky dosažené přímo z výkopu ze středu hřiště a též z rohového kopu. Pravidlo 8 Dosažení branky - odst. III.pdf

Pravidlo 13 – pravidla neobsahovala kop z rohu, což je zde napraveno. Rohový čtvrtkruh o poloměru 40 cm bude na většině hřišť imaginární, míč však při rozehrání rohu nemusí ležet na spojnici postranní a brankové čáry. Pravidlo 13 Kop z rohu.pdf

Pravidlo 15 – za vyloučeného hráče může po 10 minutách hry nastoupit náhradník. Pravidlo 15 Osobní tresty.pdf

Soutěžní řád 5+1 (změny jsou uvedeny modře): Změny Soutěžního řádu.pdf

• Článek 16 – zápisy o utkání mohou místo kapitánů podepisovat vedoucí týmů.
  • Článek 28 – přestup hráče bez souhlasu mateřského oddílu – o podaném přestupu (resp. o jeho schválení) musí VV PSMF informovat mateřský oddíl. V půlroční čekací době může hráč za svůj mateřský oddíl dále hrát.
  • Článek 40 – DŮLEŽITÉ! Dosud platilo, že tzv. technická kontumace za pokles počtu hráčů pod stanovenou mez (tedy pod 3+1) po rozehrání utkání se nezapočítává mezi kontumace pro nesehrání utkání, za které je tým vyloučen ze soutěže, jsou-li 3 v sezóně či 2 v řadě. Toto pravidlo bylo poměrně často zneužíváno – týmu, který nastoupil v počtu 4+1, se v prvních minutách hry „zranili“ 2 hráči, prohrál sice kontumačně 0:6, ale tato kontumace se do „vylučovacích“ nezapočítávala. Od jarní sezóny bude moci i takováto kontumace vést k vyloučení týmu ze soutěže! Vždy bude rozhodovat  STDK, přičemž nové znění čl. 40 řeší různé možnosti (např. možnost technické kontumace při předložení lékařské zprávy v případě skutečného zranění hráčů).
  • Článek 44 – tým vyloučený ze soutěže za kontumace nemusí sestoupit do nejnižší ligy, vždy však nejméně o 2 úrovně. O jeho zařazení v dalším ročníku rozhodne VV PSMF.

Toto je pouze stručný obsah, znění všech dokumentů si opravdu důkladně prostudujte! Plné znění pravidel a SŘ bude k dispozici na www.psmf.cz.