16.09.2018 11:00

Žlutá křídla - Pyjavice FK 1:0 (1:0)

Branka: Kafka

Sestava: Fajfr - Vágner, Kafka, Hlaváček - Soukup, Pečánka, Mitáš, Vácha, Chalupka

Stará garda Křídel, kdy v některých chvílích byli na hřišti jen hráči z GJS minulostí, se sešla na zápas s Pyjavicemi. Po delší době nastoupil Kafka a Mitáš, po trestu i Vágner, se zpožděním dorazil Pečánka. Nicméně Pyjavice byly vyrovnaným soupeřem, pohyblivým,  s rozehrávkou, která spočívala opět spíše s nakopávanými míči. Po úvodním oťukávání předvedla Křídla několik akcí, z nichž zajímavý byl ťukes se zakončením stále nejlepšího střelce historie Křídel Kafky 1:0. Kaňkou na zápase bylo zranění Soukupa, který si poranil v polovině poločasu koleno a musel ze zápasu odstoupit. Hezké gesto předvedl hráč Pyjavic, tzv. ortoped, který podal první pomoc zraněnému Soukupovi již v poločase.

Po změně stran občas Vácha provětrával obranu Pyjavic, ale dobrým výkonem držel brankář Pyjavic naději na vyrovnaný výsledek. Někdy Pyjavice zatlačila Křídla, měla sérii rohů, ale Křídla zápas výborně odbránila a i taktickým zakopnutím míče Hlaváčka přes plot z kopce pod Pražačku natahovala čas, co to šlo, a tak vyrovnaný zápas rozhodl Kafka a za zmínku stojí i první vychytané čisté konto brankáře Křídel.