Žlutá křídla – Heliport SK 3:2 (2:1)

Branky: Chalupka, Vácha 2

Sestava: Fajfr - Kozák, Chalupka, Petránek - Vácha, Šmíd, Rousek

Do nové sezóny s novými komentáři…

Žlutá křídla nastoupila se zkušenou obranou (věkový průměr 4 hráčů 38 až 39 roků) a mladými útočníky. Heliport měl od začátku výhodu na střídačce 4 hráčů. Po zahájení zápasu Žlutá křídla držela míč na útočné polovině. První gól padl po protiútoku Heliportu, Petránek nestihl vypíchnout míč a Heliport střelou k tyči otevřel skóre na 0:1. Náhodná branka povzbudila Křídla v útočné snaze a první branku po přihrávce Petránka vstřelil "hříšník" Chaloupka profesionální střelu na 1:1. Další gól padl po té, co se hráči Žlutých křídel dali do pohybu v pokutovém území na straně soupeře a dostrčený míč od Váchy se dostal do brány 2:1. V závěru Křídla drtila soupeře, ale změnu skóre to již nepřineslo.

V polovině druhého poločasu Žlutá křídla zvýšila náskok na 3:1 po druhém úspěšném Honzově zásahu. Ke konci zápasu Křídlům docházeli síly, Heliport více útočil a již nevyužíval marné dlouhé nákopy, ale občas se prosazoval i postupnými útoky. Pět minut před koncem Heliport dal gól po chybě brankáře, který vyrazil centr do hráče Heliportu, jenž skóroval do prázdné branky a začlo jít do tuhého 3:2. Heliport měl na konci lepší kondici než Žlutá křídla. Minutu před koncem utkání Heliport nastřelil břevno! Podle brankáře Žlutých křídel to byla kontrolovaná střela. Úplně poslední střelu Heliportu zázračným zákrokem chytil brankář Fajfr a zamezil tak blamáži, protože ztratit body s tímto soupeřem by byla ostuda.