13.04.2018 09:13

Žlutá křídla - Kbelské vosy 6:9 (5:2)

Branky: Vácha 2, Fajfr, Šmíd, Vágner, Pečánka

Sestava: Fajfr – Hlaváček, Vágner, Petránek – Soukup, Vácha, Pečánka, Šmíd, Chalupka

Zápas rozdílných poločasů. Předtím než Křídla dostala jeden z největších poločasových přídělů / propadáků své historie vstoupila do zápasu úspěšně a střelou Váchy šla do vedení 1:0. Nicméně Kbelské vosy v krátkém rozmezí ukázala svá žihadla a dvěmi brankami otočila skóre na 1:2. Po chvíli byl faulován Vácha brankářem Vos v pokutovém území a k penaltě byl povolán z branky Fajfr. Zhostil se toho bez nervů a prudkou střelou k tyči nedal brankáři Vos šanci 2:2. Hned z protiútoku šla Křídla do vedeni - Šmíd potvrdil svoji letošní střeleckou formu třetí brankou - 3:2. Po chvíli Vágner hodil aut na branku a brankář Vos propadl s míčem za brankouvou čáru – 4:2. Do poločasu zvýšil Pečánka na 5:2.

Co se dělo ve druhém poločase stále hlava nebere, nejprve Vácha zvýšil na 6:2 (ve 40. minutě), ale následně se obrana a celkově hra Křídel totálně rozpadla. Hejno vos v přečíslení nalítávalo na branku Křídel a skóre se snižovalo (41., 45. a 50. min.), až se vyrovnalo (52. min.) a zmar Křídel pokračoval, neboť Vosy šly do vedení a vabank hra Křídel se snahou korigovat výsledek přinesla další branky Vos (54., 56. a 58. minuta) tak, že Křídla prohrála druhý poločas hrozivým skóre 1:7 během necelých dvaceti minut. Nutno podotknout, že většina branek Vos padla po nechytatelných střelách k tyči, do horního rohu branky, neubránění rohového kopu a náběhu protihráče apod.  Křídla dostala lekci z organizace hry, kdy za stavu 6:4 nebyla s to přijít se změnou svého učinkování a precizně defenzivní taktikou udržet výsledek.